سرقت ادبی ممنوع

دلایلی برای جلوگیری از سرقت ادبی عمدی وجود دارد و افراد ممکن است به دلایل مختلفی وسوسه شوند که سرقت ادبی کنند. به عنوان مثال، کمبود وقت برای فکر کردن و نوشتن پژوهش، تمایل به کسب نمره بهتر، احساس اینکه درس به برنامه های شغلی آنها ارتباطی ندارد و بنابراین ارزش وقت یا تلاش آنها […]

دلایلی برای جلوگیری از سرقت ادبی عمدی وجود دارد و افراد ممکن است به دلایل مختلفی وسوسه شوند که سرقت ادبی کنند. به عنوان مثال، کمبود وقت برای فکر کردن و نوشتن پژوهش، تمایل به کسب نمره بهتر، احساس اینکه درس به برنامه های شغلی آنها ارتباطی ندارد و بنابراین ارزش وقت یا تلاش آنها را ندارد، عدم اطمینان در مورد توانایی نوشتن خود ، مشکل با زبان دوم.

چرا سرقت ادبی نکنیم؟

اما دلایل بهتری برای جلوگیری سرقت ادبی وجود دارد:

  • اگر مشکلات نوشتاری داریم، شناسایی زودهنگام آنها فرصت زیادی برای بهبود مهارت های خود به ما می دهد (به عنوان مثال، همکاری نزدیک با متخصصان و همیاران مرکز اطلاعات و ارتباطات )

  • با ایده ها درگیر خواهیم شد و بنابراین تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری خود را تقویت می کنیم

  • با ذکر منبع، به مطالبی که می نویسیم، اعتبار می افزاییم

  • یاد خواهیم گرفت که همه ایده ها را زیر سوال ببریم. استفاده از ایده های دیگران ما را از زیر سوال بردن یا قضاوت کردن ایده ها باز می دارد، که می تواند منجر به تمایل به پذیرش ایده ها بدون اینکه به انها فکر کنیم میشود یک کار بسیار خطرناک در هر حرفه یا جامعه ای.

  • بدون تقلا برای درک، تفسیر و سر و کله زدن با ایده‌ها، ایده‌های خودمان هرگز به طور کامل توسعه نمی‌یابند و ما تمایل داریم که مسائل را سطحی ببینیم. باز هم، یک اتفاق بسیار خطرناک در هر حرفه و در هر جامعه‌ای

  • همچنین ما یاد خواهیم گرفت که نظرات خود را بیان کنیم.

  • از مجازات سرقت ادبی، درصورت گرفتار شدن، جلوگیری خواهیم کرد

۱. اگر مشکلات نوشتاری داریم، شناسایی زودهنگام آنها فرصت زیادی برای بهبود مهارت های خود به ما می دهد (به عنوان مثال، همکاری نزدیک با متخصصان و همیاران مرکز اطلاعات و ارتباطات )

۲. با ایده ها درگیر خواهیم شد و بنابراین تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری خود را تقویت می کنیم

 3. با ذکر منبع، به مطالبی که می نویسیم، اعتبار می افزاییم

۴. یاد خواهیم گرفت که همه ایده ها را زیر سوال ببریم. استفاده از ایده های دیگران ما را از زیر سوال بردن یا قضاوت کردن ایده ها باز می دارد، که می تواند منجر به تمایل به پذیرش ایده ها بدون اینکه به انها فکر کنیم میشود یک کار بسیار خطرناک در هر حرفه یا جامعه ای.

۵. بدون تقلا برای درک، تفسیر و سر و کله زدن با ایده‌ها، ایده‌های خودمان هرگز به طور کامل توسعه نمی‌یابند و ما تمایل داریم که مسائل را سطحی ببینیم. باز هم، یک اتفاق بسیار خطرناک در هر حرفه و در هر جامعه‌ای

۶. همچنین ما یاد خواهیم گرفت که نظرات خود را بیان کنیم.

۷. از مجازات سرقت ادبی، درصورت گرفتار شدن، جلوگیری خواهیم کرد

مزایای استناد به منابع

تصویر واضحی از این ایستادن روی شانه های دیگران در نوشته های فنی و علمی رخ می دهد. بخش روش ها و متد های  مقالات فنی و علمی و گزارش های آزمایشگاهی اطلاعات کافی برای تکرار روش و داده های شرح داده شده در سند را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این اطلاعات به گونه‌ای ارائه می‌شود که بتوان نتایج ما را تأیید کرد، اما دیگران ممکن است روش‌های ما را اصلاح کنند یا بر اساس آن‌ها اکتشافات بیشتری انجام دهند.

برای اسناد در هر زمینه‌ای، نقل قول‌ها شواهدی برای ادعاها و ایده‌های ما ارائه می‌کنند تا بتوانیم علیه آن استدلال کنیم. نقل‌قول‌ها نشان‌دهنده تمایل ما برای تأیید تفسیرهایمان از آن آثار دیگر است.

برای مقالات طولانی‌تر در زمینه‌های دیگر، بررسی‌ پژوهش، زمینه فکری را برای درک سهم ما در گفتگوی مداوم درباره ایده‌ها، فراهم می‌کند.

اخلاق ما (اعتبار شما) با استناد به منابع شما عمیقاً افزایش می یابد. استناد به منابع ثابت می کند که ما به خوبی از موضوع مطلع هستیم و می توان به دقت کارمان اعتماد کرد. استناد به منابع نیز ثابت می کند که ما صادق هستیم.

Leave a Reply